Michał Orkowski, instruktor gimnastyki z elementami korektywy

Odkąd sięgam pamięcią, czułem powołanie do pracy z dziećmi. Rozumiem ich świat i traktuję je po partnersku, a to najprostsza i najbardziej uczciwa droga do tego, by mogło nastąpić sprzężenie zwrotne, czyli by być lubianym i szanowanym przez dzieci. Moją pasją jest sport. Podążając za potrzebą pracy z dziećmi, podjąłem decyzję o odbyciu specjalistycznych kursów instruktorskich m.in. z gimnastyki korekcyjnej. Moim nadrzędnym celem jest uczenie dzieci dobrych nawyków samodzielnego kontrolowania prawidłowej postawy, nauka współpracy w grupie i zdrowego współzawodnictwa, zaszczepianie w nich ducha sportowca, który nigdy się nie poddaje oraz nauczenie dzieci czerpania radości z bycia aktywnym sportowo. A wszystko w atmosferze beztroskiej zabawy. Jasno też wytyczam granice, bo dobrą zabawę zawsze stawiam na równi z dyscypliną.

Poza pracą z dziećmi, jestem również czynnym zawodnikiem MMA, czyli mieszanych sztuk walki. To moja wielka pasja, którą traktuję bardzo ambicjonalnie, stąd decyzja o rozpoczęciu regularnych treningów z prekursorem tej dyscypliny w Polsce, Krzysztofem Węgrowskim. Wiele zdobytych przeze mnie medali w amatorskiej lidze MMA stało się etapem na drodze do osiągnięcia mojego celu – kariery zawodniczej.

Jestem absolwentem Akademii Finansów i Biznesu Uczelni Vistula oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie. Oprócz zajęć z gimnastyki korekcyjnej, prowadzę również treningi personalne, samoobronę, Brazylijskie Jiu – Jitsu, naukę pływania (ratownik WOPR) oraz jestem instruktorem sportu i rekreacji.

Moje szczególne osiągnięcia:

• I miejsce na Pucharze Polski MMA, I miejsce na Pucharze Pamięci Żołnierzy Wyklętych MMA, I miejsce na Hadaka Waza Tournament MMA, II miejsce na Mistrzostwach Polski – Submission fighting, III miejsce na Mistrzostwach Polski MMA, III miejsce na Mistrzostwach Mazowsza Submission fighting ADCC, II miejsce na Mistrzostwach Grappling Desant
  • II miejsce na Mistrzostwach Warszawy na ergometrze wioślarskim
  • reprezentowanie Mazowsza w rozgrywkach o mistrzostwo Polski w koszykówce
  • brązowy pas w karate Shotokan
  • I miejsce na Mistrzostwach Mazowsza kata